Tri-Rivers Boys All-Conference

Tri-Rivers Boys Basketball 2020-2021 West All-Conference Selections

1st Team School Grade

Tate Haughenbury* North Linn 10

Austin Hilmer* North Linn 11

Alex Koppes* Springville 12

Parker Rochford* Edgewood-Colesburg 12

Rhenden Wagaman Springville 11

Luke Menster Springville 11

Hunter Caves Alburnett 12

Andrew Holtz Maquoketa Valley 12

*Unanimous

Player of the Year

Austin Hilmer North Linn

2nd Team

Ben Wheatley North Linn 11

Cade Haughenbury North Linn 10

Bryce Wilson Springville 12

Shane Neighbor Alburnett 12

Reed Stallman Alburnett 12

Avery Holtz Maquoketa Valley 10

Jack Wiskus Edgewood-Colesburg 11

Kaiden Gage East Buchanan 11

Honorable Mention

Kaleb Kurt North Linn 12

Grant Gloeckner Springville 12

Andrew Ossman Alburnett 11

Marshall Van DeVegte Central City 12

Mason Ashline Edgewood-Colesburg 11

A. J. Ambundo Maquoketa Valley 11

Harley Nelson East Buchanan 12

Ethan Smith Starmont 12

Coach of the Year

Mike Hilmer North Linn

Tri-Rivers Boys Basketball 2020-2021 East All-Conference Selections

1st Team School Grade

Kaleb Cornilsen* Easton Valley 12

Carson Michels* Marquette Catholic 12

Kaden Schnede* Calamus-Wheatland 12

Dasean Mingo* Prince of Peace 12

Kole Becker* Lisbon 11

Porter Fuegen* Easton Valley 12

Brady Buchmeyer Calamus-Wheatland 12

*Unanimous

Player of the Year

Kaleb Cornilson Easton Valley

2nd Team

Kyler Wallace Prince of Peace 12

Austin Henning Calamus-Wheatland 12

Tyson Scott Lisbon 11

Iziek Soper Midland 12

Carson Fuegen Easton Valley 10

Hunter Neymeyer Lisbon 12

Aza Berthel Marquette Catholic 12

Honorable Mention

Seth Beuthein Calamus-Wheatland 12

Drew Grimm Cedar Valley Christian 11

Cayden Deardorff Easton Valley 11

Will Bennett Lisbon 11

Tristan Pfiffner Marquette Catholic 12

Zain Sauer Midland 10

Kyle Sager Prince of Peace 12

Coach of the Year

Dan Beck Easton Valley

98 views

KCTN FM 100.1

P.O. BOX 990

ELKADER, IOWA 52043

563-245-1400

563-245-1402 (fax)